Naše piva

Milí zákazníci, pivo i pivní limonádu Mladinádu pro Vás připravujeme přímo u nás v minipivovaru. Vaříme pro Vás „pivní stálice“, ale příležitostně také pivní speciály. Přehled námi vyráběných piv a Mladinády naleznete níže. Piva i Mladinádu si můžete vyzkoušet u nás v restauraci či pivnici nebo si můžete kousek Parníku odnést také v PET láhvi nebo KEG sudu. Upozornění pro alergiky: Výrobky obsahují ječné, popřípadě i pšeničné slady.

Naše pivní nealko limonáda

Mladináda – „natura“ nebo s příchutí

Sladomladinová limonáda – 100% přírodní nealkoholické osvěžení s přídavkem chmele a jemnou sladovou chutí. Sladina je nutričně bohatý nápoj s vysokým obsahem vitamínu B, minerálů a rostlinných polyfenolových látek. Mladinádu podáváme jak v přírodní podobě „NATURA“, tak i s příchutí dle nabídky. Energ. hodnota 96,3 kj /100 ml.

Naše „pivní stálice“ na čepu

 NÁMOŘNÍK – světlý ležák

NÁMOŘNÍK má zajímavou jantarovou barvu a výraznější chmelovou vůni. Po každé ochutnávce Vám na jazyku zůstane příjemná hořkost. Jedná se o pivo českého typu, spodně kvašené, které pro Vás připravujeme z ječných sladů a dvou chmelových odrůd. Obsah alkoholu 4,2 % obj.

 KAPITÁN – světlý ležák

Sladová plnost, příjemná vůně a jemná chmelová hořkost je u KAPITÁNA dosažena kombinací dvou druhů ječných sladů a dvou chmelových odrůd – všechny chuťové složky se vzájemně doplňují a jsou v příjemné harmonii. Pivo KAPITÁN připravujeme klasickou metodou s hlavním kvašením a dokvašováním v ležáckých tancích. Jedná se o spodně kvašené pivo. Obsah alkoholu 4,7 % obj.

PIRÁT – polotmavé silné pivo

Polotmavé silné pivo je charakteristický svou barvou laděnou do jemných granátových odstínů, příjemnou karamelovou příchutí a plností. Chmelová vůně a hořkost je u tohoto piva jemně potlačena proto, aby dala vyniknout příjemné karamelové chuti. Při výrobě PIRÁTA používáme tři druhy ječných sladů a dvou druhy chmelových odrůd. Jedná se o spodně kvašené pivo. Obsah alkoholu 5,1 % obj.

Naše příležitostně vařená piva

Plavčík – světlé výčepní pivo

 Světlé výčeptní pivo svrchně kvašené s jemnou příchutí višní. K vaření jsme použili speciální karamelový slad ve spojitosti s ječným. Mírně nachmelený třemi druhy chmelů, abychom docílili jemné hořkosti. Pivo je díky tomu velice osvěžující v jarních a letních měsících. Obsah alkoholu 2,8% obj.

 Maják – světlé plné pšeničné pivo

Pšeničný, svrchně kvašený Maják vaříme příležitostně k oslavě Velikonočních svátků, aby nás jeho lehká chuť a světlá barva nabudila do prvních jarních krůčků. K vaření používáme pšeničný slad ve spojitosti s ječným a mírně chmelíme dvěma druhy chmelů, abychom docílili pouze mírné hořkosti. Maják je připravován infuzí. Jako všechna naše piva je nefiltrovaný, proto je zakalení přirozené. Je to velice osvěžující druh piva a ovocná vůně s nádechem banánu a hřebíčku je docílena svrchními kvasinkami. Obsah alkoholu 4,7% obj.

 Sv. Mikuláš – světlé silné pivo, klášterní Dubbel

Světlé silné pivo Belgického typu  svrchně kvašený ALE má velice zajímavou historii při výrobě piva. Abbey Ale tradičně vyráběli mniši v belgických opatstvích jako ,,tekutý chléb,, v postním období. jedná se o svrchně kvašené pivo speciálními kvasnicemi abbey, vyrobené z ječných a speciálních sladů. Pivo se vyznačuje jemně nasládlou plnou chutí s příjemným hořkým a velmi svěžím dozníváním. Díky použití karamelového sladu má aromatický a karamelový charakter decentně doplněný zvýšeným objemem alkoholu, kterého bylo dosaženo dvojím kvašením. Barva jantarová – polotmavá s mírným řízem. Obsah alkoholu: 6,4% obj.

Komodor – tmavé silné pivo ,Stout

Tmavé silné pivo svrchně kvašené typu Stout. Toto pivo je uvařeno ze speiálního ječného sladu a anglického kávového. Díky tomu má lahodnou chuť tmavé čokolády s kávovým nádechem a jemnou hořkostí. Pivo leží pět týdnů v ležáchkych tancích, abychom docílili vyrovnaností chutí. Pivo má vyšší střední až plné tělo s krémovým charakterem.Na jazyku je velmi jemné a hladké. Tento ryp piva by se měl podávat při pokojové teplotě a spolu s jeho vyšší stupňovitostí Vás v podzimních chladnějších dnech lehce zahřeje. Obsah alkoholu 5,7% obj.

 ADMIRÁL – tmavé silné pivo

Admirál je specifický svojí tmavou barvou a karamelovým aroma. Výrazná chmelová hořkost a kombinace ječných a pšeničných sladů s přídavkem sladu praženého je ve vyvážené chuti a určitě neurazí žádného degustátora. Vyšší stupeň piva je záměrně volený do chladného období, kdy příjemně zahřeje a potěší na duši. Obsah alkoholu 6,3% obj.

IPArník – polotmavé silné pivo, IPA

Polotmavé silné pivo svrchně kvašené typu IPA. Aromatické a výrazně hořké pivo, které má tradici v Anglii. Má jantarovou barvu s měděnými odlesky, jemnou pěnu a vyrovnaný říz. Díky použití speiálních odrůd chmelů a studenému chmelení ve vůni převládají citrusy, ale můžete v ní objevit třeba jablko, ostružiny nebo zelený pepř. Pro toto pivo je typický mírný zákal, dlouho dožnívající hořkost a silné chmelové aroma. Obsah alkoholu 5,5% obj.