post

23.11.2018 Jazz na Parníku #2 Janek Kantner Quartet

Saxofonista Janek Kantner říká, „není pravda, že nemáme rádi pianisty a kytaristy. Jen je nám blízká tradice Ornetta Colemana a hraní v kvartetu bez harmonického nástroje. To dává hudbě přesah, syrovost a výraz a to se hodí do skladeb, které hrajeme.“ Soubor vznikl v roce 2017, reprezentuje Wrocław a všichni jsou studenty nebo absolventy místní vyhlášené hudební akademie. Quartet se letos zúčastnil soutěží na festivalu Jazz nad Odrou a též na Blue Note Poznań Competition 2017.

post

8.11.2018 Jazz na Parníku #1 Kajetan Borowski Trio

Kajetan Borowski, polský pianista a skladatel získal několik prestižních cen, Poznań Blue Note Competition, Tarnów Jazz Contest, Jazz Juniors Krakow. Za své debutové album „Totem“ z roku 2016 byl mominován na cenu polského hudebního průmyslu Fryderyk pro rok 2017 v kategorii jazzový debut roku.

post

Novinka na čepu

Opět jsme pro vás uvařili „Vánoční šestnáctku“, která je specifická svojí tmavou kartou. Má výraznou chmelovou hořkost a vyvážená chuť neurazí žádného degustátora. Vyšší stupeň piva je volený záměrně do zimního období kdy příjemně zahřeje a potěší na duši.