Naše piva

Milí zákazníci, pivo i pivní limonádu Mladinádu pro Vás připravujeme přímo u nás v minipivovaru. Vaříme pro Vás „pivní stálice“, ale příležitostně také pivní speciály. Přehled námi vyráběných piv a Mladinády naleznete níže. Piva i Mladinádu si můžete vyzkoušet u nás v restauraci či pivnici nebo si můžete kousek Parníku odnést také v PET láhvi nebo KEG sudu. Upozornění pro alergiky: Výrobky obsahují ječné, popřípadě i pšeničné slady.

Naše pivní nealko limonáda

Mladináda – „natura“ nebo s příchutí

Sladomladinová limonáda – 100% přírodní nealkoholické osvěžení s přídavkem chmele a jemnou sladovou chutí. Sladina je nutričně bohatý nápoj s vysokým obsahem vitamínu B, minerálů a rostlinných polyfenolových látek. Mladinádu podáváme jak v přírodní podobě „NATURA“, tak i s příchutí dle nabídky. Energ. hodnota 96,3 kj /100 ml.

Naše „pivní stálice“ na čepu

11% NÁMOŘNÍK – světlý ležák

NÁMOŘNÍK má zajímavou jantarovou barvu a výraznější chmelovou vůni. Po každé ochutnávce Vám na jazyku zůstane příjemná hořkost. Jedná se o pivo českého typu, spodně kvašené, které pro Vás připravujeme z ječných sladů a dvou chmelových odrůd. Obsah alkoholu 4,2 % obj.

12% KAPITÁN – světlý ležák

Sladová plnost, příjemná vůně a jemná chmelová hořkost je u KAPITÁNA dosažena kombinací dvou druhů ječných sladů a dvou chmelových odrůd – všechny chuťové složky se vzájemně doplňují a jsou v příjemné harmonii. Pivo KAPITÁN připravujeme klasickou metodou s hlavním kvašením a dokvašováním v ležáckých tancích. Jedná se o spodně kvašené pivo. Obsah alkoholu 4,7 % obj.

13% PIRÁT – polotmavý speciál

Polotmavý speciál je charakteristický svou barvou laděnou do jemných granátových odstínů, příjemnou karamelovou příchutí a plností. Chmelová vůně a hořkost je u tohoto piva jemně potlačena proto, aby dala vyniknout příjemné karamelové chuti. Při výrobě PIRÁTA používáme tři druhy ječných sladů a dvou druhy chmelových odrůd. Jedná se o spodně kvašené pivo. Obsah alkoholu 5,1 % obj.

Naše příležitostně vařená piva

10% LODNÍK p – světlé výčepní pivo

„Příbuzný“ dalšího z našich oblíbených piv „10% LODNÍKA“, ovšem s trochu silnějšími „grády“. Osvěžující lehké výčepní pivo nazlátlé barvy s dostatečným řízem a bohatou pěnou. Dobře zahání žízeň a nabádá k dalšímu napití. LODNÍKA p pro Vás připravujeme dekokčním jednormutovým způsobem ze dvou druhů chmele a ze dvou druhů ječných sladů a kvasnic spodního kvašení. Obsah alkoholu: 3,8% obj.

12% Maják – jarní pšeničný speciál

Pšeničný, svrchně kvašený 12% Maják vaříme příležitostně k oslavě Velikonočních svátků, aby nás jeho lehká chuť a světlá barva nabudila do prvních jarních krůčků. K vaření používáme pšeničný slad ve spojitosti s ječným a mírně chmelíme dvěma druhy chmelů, abychom docílili pouze mírné hořkosti. Maják je připravován infuzí. Jako všechna naše piva je nefiltrovaný, proto je zakalení přirozené. Je to velice osvěžující druh piva a ovocná vůně s nádechem banánu a hřebíčku je docílena svrchními kvasinkami. Obsah alkoholu 4,7% obj.

13% Lord Bitter ALE – speciál anglického typu

Tento speciál z pivní rodiny ALE pro Vás připravujeme podle staré anglické receptury. Počátky piva India Pale Ale spadají až do dob Britského impéria, které tímto pivem zásobovalo pivaře ve svých koloniích po celém světě – první piva tohoto typu se začala vyrábět již kolem roku 1830 a v dnešní době má své příznivce po celém světě. U nás tento typ piva nemá přílišnou tradici, avšak v dnešní době si již začíná prošlapávat svou cestičku i k chuťovým buňkám českých pivařů. Pivo má světlejší barvu a specifickou chuť, která je typická pro tento druh piva – pivo se vyznačuje intenzivní hořkostí díky vyššímu chmelení, než je běžné u ostatních piv. Obsah alkoholu: 5,2% obj.

14% Sv. Mikuláš – klášterní Dubbel, speciál belgického typu

Další speciál z pivní rodiny ALE má velice zajímavou historii při výrobě piva. abbey ale tradičně vyráběli mniši v belgických opatstvích jako ,,tekutý chléb,, v postním období. jedná se o svrchně kvašené pivo speciálními kvasnicemi abbey, vyrobené z ječných a speciálních sladů. Pivo se vyznačuje jemně nasládlou plnou chutí s příjemným hořkým a velmi svěžím dozníváním. Díky použití karamelového sladu má aromatický a karamelový charakter decentně doplněný zvýšeným objemem alkoholu, kterého bylo dosaženo dvojím kvašením. Barva jantarová – polotmavá s mírným řízem. Obsah alkoholu: 6,4% obj.

16% ADMIRÁL – tmavý speciál

Admirál je specifický svojí tmavou barvou a karamelovým aroma. Výrazná chmelová hořkost a kombinace ječných a pšeničných sladů s přídavkem sladu praženého je ve vyvážené chuti a určitě neurazí žádného degustátora. Vyšší stupeň piva je záměrně volený do chladného období, kdy příjemně zahřeje a potěší na duši. Obsah alkoholu 6,3% obj.